Nöbetçi Eczaneler
Foto Galeri
Link BankasıÇürük Dişler Kalbe Zarar!
Genellikle ağızda oluşan kötü kokular geliyor insanın aklına çürük diş deyince.Oysa ki çürük dişler kokudan daha ötesine neden oluyor.
19 Haziran 2008 / 09:30

Dişinizde çürük varsa başta kalp krizi olmak üzere görme bozukluğu, beyin, mide, böbrek ile romatizmal hastalıklara kapılma olasılığınız oldukça artıyor .
Yine sağlıksız ve çürümüş dişler verdikleri ağrı ile de oldukça sıkıntı oluşturuyor bize.Ağız sağlığına dikkat etmemek önemli sağlık sorunlarına adeta kapı aralıyor.Önemsememe, bilgisizlik ve dikkat etmeme gibi sebeplerle birçok insan diş bakımı ve tedavisi ile ilgilenmiyor. İhmal edilen diş sağlığı, başta kulak ve gözler olmak üzere tüm vücudu rahatsız ediyor.

Ülkemizde ne yazık ki birçok insanımız diş sorunu nedeniyle ya eklem romatizması hastalığına yakalanıyor, yada kalp krizi sonucu ölüyor.
Olayın başka bir boyutu da var tabi ki.sağlıksız dişlere sahip olmanın özgüvene zararı da büyük. gülmeler sınırlanıyor, konuşmalarda dikkat eksikliği ve bocalamalar sosyal hayatta da aksamalar yaşanabiliyor.

Başta çocuklarımız olmak üzere hepimizin diş sağlığımıza gereken özeni göstermemiz gerekiyor.asitli içecekler ve şekerli yiyecekler sonrasında en azından ağzımızı suyla çalkalamamız bile bu konuda oldukça yararlı olacaktır.
www.ecczane.com

Kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Bu yazı toplam 42245 defa okunmuştur

Aşağıdaki uzmanlardan hangisini takip ediyorsunuz?